Koně

           

Dollom Valmont

majitelka: Tereza Slabá

Plemenný hřebec 1375 Dollom Valmont (WPBR), KVH 142 cm.
Otec: Top Secret (welsh pony B), matka: Victory-N (ČT)

Dollom Valmont (Monty) je plemenný hřebec plemene WPBR zařazený do HPK (akcelerační program). Vyniká výjimečným exteriérem s pěknými chody a je příjemně temperamentní. Monty je všestranný – velmi rád skáče, zkušenější jezdci si mohou vyzkoušet prvky drezury až do stupně S, ale je velmi dobře ovladatelný i pro výcvik dětí a začátečníků. Je úspěšným účastníkem drezurních i parkurových soutěží a výstav, umístil se na MČR dětí 2013 a na Šampionátu ČR v kategorii dětí 2014 získal 3. a 5. místo.

Nabízíme připouštění!

           

Delineante

majitelka: Katarína Hlavová

Otec: Descenso po Galero III, matka: Petenera VI po Levante III

Delineante je plemenný hřebec a příslušník plemenné knihy P.R.E  importovaný v roce 2007 ze Španělska. Je velmi dobře stavěný, temperamentní s výborným charakterem, drezurně přiježděný a dobře jezditelný i pro méně zkušené jezdce. Prošel výcvikem k filmu, umí španělský krok, vzpínat se a lehat si na povel, je zvyklý na oheň a další rekvizity. Zúčastnil se například i natáčení Letopisů Narnie a loni i závodů ve Working Equitation.

Nabízíme připouštění!

             

Delineante Electra

* 3.6.2010
majitelka: Katarína Hlavová

Electra se narodila v BHD, je potomkem kladrubské klisny Emboscada a PRE hřebce Delineante. V roce 2013 se v BHD obsedla a v roce 2014 se zúčastnila hobby drezurních závodů v Kovárech, závodů Working Equitation (kategorie S) ve Vrchovanech a natáčení filmu Emperor. 

Nabízíme k filmování!

             

Gilsar - Sagar

majitel: Pavel Vokoun

Sagar je naše filmová hvězda, zúčastnil se natáčení nespočetu filmů např. Narnie. Dále učí naše klienty jezdit, je možno si na něm objednat výcvikovou lekci.

Nabízíme k filmování!

             

Bankiet

* 7.2.2007 
majitelka: Babeta Melčová

Blanket je mohutný černý valach importovaný z Polska. Byl obsednut na podzim roku 2013 ve stáji JS Trojan, odkud byl dovezen do Třebichovic na výcvik. Zde se do něj zamilovala Babeta Melčová, která si ho po třech měsících výcviku koupila. V roce 2014 spolu absolvovali dvoje hobby drezurní závody, z toho jedny vyhráli. Na podzim stejného roku začali trénovat parkur. Složili spolu licenci a účastní se oficiálních drezurních závodů prozatím do stupně L. Další disciplína této dvojice je Working Equitation, ve které závodí na stupni S.

             

Ediene

majitelka: Tereza Slabá

Ediene je klisna plemene KWPN importovaná z Holandska. V roce 2013 se zúčastnila drezurních KMK pro 4leté klisny a dále se se svojí majitelkou účastní drezurních závodů. V roce 2017 se také začala účastnit Working Equitation, což byla pro ni i pro jezdkyni velká zkouška, ale zvládly to bravurně.

             

Tarabas

majitelky: Aneta a Dáša Sekaninovi

Tarabas je příslušník plemene český teplokrevník a je prvním vlastním koněm Anety a Dáši. Připravuje se v současnosti na drezurní karieru, ačkoliv byl zakoupen jako skokový kůň.

             

 Seňorita

*24.7.2008

majitelka: Renáta Veverková

otec: 1072 Lord, matka: Varesa

Seňorita je zástupkyní plemene Slovenský teplokrevník. Odchována ve Stáji Urban, kde byla roku 2015 i zakoupena. V roce 2016 se se svou majitelkou přistěhovaly do BHD, kde nyní trénují především drezuru a připravují se na závody. Do budoucna plánují účastnit se nižších drezurních závodů, Working Equitation a možná i skokových závodů, jelikož Seňorita má po otci výborný skokový původ.

             

Sacramoso Margeta XIII-20

*19.5.2013

majitel: Pavel Vokoun

Majda je krásný vraný hřebec našeho národního plemene. Nyní se základně přiježďuje, jezdí v zápřahu a připravuje se na filmování. Je velmi učenlivý a ač je to hřebec, tak je velmi nekonfliktní s ostatními koňmi. V budoucnu bude možné zaplatit si na něm výcvikovou hodinu.

             

Sacramoso Sabrina XIII-21

*23.5.2013

majitel: Pavel Vokoun

Dalším představitelem národního plemene v naší stáji je Sam. Mladý vraný hřebec v základní fází výcviku jak pod sedlem, v zápřahu, tak ve filmování aspiruje na jezdeckého koně majitelky stáje Kataríny Hlavové. Doufejme, že je společně uvidíme na drezurních obdelnících.

             

Humfry

majitelka: Katarína Hlavová

Humfry je černý hřebec plemene KWPN. Nyní je v drezurním výcviku vedeném svou majitelkou, pod jezdkyní Alžbětou Baslovou. Už brzy bychom ho měli vidět na drezurních obdelnících a s jeho krásným pohybem je na co se těšit.

             

Mandarino Gold

*4.6.2012

majitelka: Alžběta Veliká

Náš nejmladší, velmi talentovaný poník po Dollom Valmont se narodil v BHD, kde byl taktéž obsednut. V březnu roku 2017 ho začala jezdit Alžběta Veliká, se kterou si výborně sedli. Tato jezdecká dvojice se zúčastnila pár hobby závodů, ale zatím jen s cílem okoukat se. Na jaře 2018 si Alžběta Mandarína odkoupila a nyní se pod tréninkem Kataríny připravují na závodní sezonu 2018. Mají v plánu se účastnit drezurních, skokových ale i Working Equitation závodů. 

             

Baron

majitelka: Katarína Hlavová

Poník jak pro ty nejmenší, tak i pro větší a zkušenější děti. Výborný učitel pro všechny mladé jezdce. Děti, které k nám docházejí na výcvikové hodiny, se na Baronovi naučí jak veškeré základní jezdecké dovednosti, tak péči, kterou je třeba koni poskytnout. Je moc hodný na ošetřování i na ježdění.

 

             

Babeta

majitelka: Katarína Hlavová

Naše krásná ponička, na které se též mladí jezdci naučí všechny základní jezdecké dovednosti. Tato malá dáma v BHD vždy nesloužila jen k ježdění, ale i k chovu. Narodili se jí u nás již dva potomci - Bruno a Mandarino. Jako byla výborná matka, tak je i skvělá učitelka ježdění pro naše juniory. 

 

 

 

             

FieBie

majitelka: Kateřina Šmídová

Káťa s Fiebie jsou parťačky od roku 2012, kdy byla kobyla zakoupena na severu Čech. Tehdy neměly pro trénování dostatečné zázemí, takže chodily převážně na vyjížďky. Po stěhování do BHD v roce 2015 se svou majitelkou začaly trénovat drezuru pod vedením Kataríny. Závody tuhle dvojku moc nelákají, mnohem radši jezdí pro radost, ale i tak trénují cviky stupně S. Do budoucna by se rády zúčastnily závodů Working Equitation, jelikož zde není tak vypjatá atmosféra.


             

Eliot du Berlais

*24.4.2007

majitelka: Denisa Procházková

v pronájmu: Lucie Pacovská

Eliot je valach anglického plnokrevníka, který byl importován z Francie, kde běhal na dostihové dráze. V BHD se však připravuje na drezurní závody. Vroce 2017 se svou majitelkou několikrát vyjeli na závody Working Equitation, na kterých se vždy dobře umístili. Se svou druhou jezdkyní Lucií jezdí především parkury. K jejich největším úspěchům patří například 4. místo v soutěži ZZ, které si přivezli letos na jaře z Rudné.

             

 Emboscada

majitelka: Katarína Hlavová 
v plném pronájmu: Tereza Slabá

Klisna Emboscada reprezentuje kladrubské plemeno. Mezi její přednosti patří výborná povaha a také výjimečně aktivní chody. Tyto vlastnosti a impozantní vzhled ji předurčují k využití nejen při drezurním ježdění, ale také na svatbách a filmování. Zúčastnila se jako školní kůň jezdeckého výcviku herců pro nejrůznější filmy (např. Emperor), dále natáčení několika reklam. Jedná se o velmi spolehlivého koně (zvládá oheň, plachty, jízdu ve skupině), a to i pod méně zkušenými jezdci.

Dne 27.4.2017  tato úžasná kobylka zemřela na následky těžké koliky. 

            

Orfeus

majitelky: Aneta a Dáša Sekaninovi

            

 

Quentin

 majitelky: Aneta a Dáša Sekaninovi

Napište nám